A keserűség olyan, mint a méreg.
Néha “megmar” minket a keserűség, mert valóban rosszul bántak velünk, de néha azért válunk keserűvé, mert nem vagyunk hajlandóak beismerni, hogy tévedtünk.
Például egy keserű nő okolhatja a szüleit rossz kapcsolatukért, ahelyett, hogy beismerné saját hálátlanságát és tiszteletlenségét.
Egy keserű alkalmazott a főnökét okolhatja, amiért ésszerűtlen volt, ahelyett, hogy elismerné felelőtlenségét és lázadó hozzáállását.
Egy keserű nő a barátját okolhatja megromlott kapcsolatukért, ahelyett, hogy elismerné kritikus beállítottságát és saját büszkeségét.
A keserű emberek tönkreteszik a kapcsolatokat, és másokat hibáztatnak a károkért.
A keserűség nem tárgyal, hanem vádol.
Nem bánja meg amit tett, hanem kifogást keres.
Odafigyelés helyett duzzog.
Megszakítja a kapcsolatot megbocsátás helyett.
Ezért buzdít minket a Szentírás:
"Törekedjetek mindenki iránt a békességre és a szent életre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat. Ügyeljetek arra, hogy senki se hajoljon el Isten kegyelmétől, hogy a keserűségnek a gyökere felnövekedve kárt ne okozzon, és sokakat meg ne fertőzzön." Zsidók 12:14-15
Nem kell mindenkivel egyeznünk vagy egyetértenünk, de meg kell bocsájtanunk másoknak, és kedvesen kell bánni velük. Valójában a különbségek kezelése mutatja meg hitünk minőségét (Példabeszédek 24:10).
A Róma 12 nagyszerű “ellenszere” mindenféle keserűségnek, legyen szó rossz bánásmódról vagy büszkeségről.
Olvasd el a Róma 12-ről szóló áhítatsorozatot, hogy jobban megértsd a benne található hasznos tanácsokat:
Róma 12:17 - Helyesen cselekedni mások előtt
-------------
Eredeti: Bitterness That Comes from Pride
Fordította: Márton Marika
Ha tetszett ez az áhítat, iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre a blog jobb oldalán, és hetente kétszer megkapod friss egyperces áhítatainkat.
No comments:
Post a Comment